poniedziałek , Lipiec 15 2019
Home / Bez kategorii / Towarzystwo zwierząt- pies
luxmedia 18-Z36C

Towarzystwo zwierząt- pies

luxmedia 18-Z36C

Większość ludzi instynktownie szuka kontaktu ze zwierzętami. Ich towarzystwo ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie, stajemy się spokojniejsi i bardziej otwarci. Głaskanie czy nawet samo mówienie do psa lub kota znacznie zmniejsza napięcie psychiczne i obniża ciśnienie. Radosne merdanie ogona, którym pies wita nas po męczącym dniu, odrywa nasze myśli od problemów  podnosi na duchu.W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywa animoterapia, czyli metoda leczenia przy pomocy kontaktu pacjenta ze zwierzętami. Terapia daje znacznie lepsze efekty, jeżeli w gabinecie znajduje się jakieś zwierzę. Łatwiej wówczas nawiązać kontakt z zamkniętym w sobie pacjentem.

Zauważono też, że towarzystwo zwierzęcia poprawia samopoczucie osób samotnych oraz pomaga odzyskać równowagę psychiczną ludziom zestresowanym, a także cierpiącym po stracie kogoś bliskiego.

Nasi „mniejsi bracia” mają też wspaniały wpływ na dzieci. Wychowywane w domu, w którym jest jakiekolwiek zwierzę, w naturalny sposób uczą się szacunku dla istot żywych, odpowiedzialności i opiekuńczości.Najpopularniejsze zwierzęta w naszych domach to bez wątpienia psy. Jednak każda psia rasa posiada właściwe sobie cechy, na które powinniśmy zwracać uwagę, podejmując decyzję o wyborze czworonoga

Gdy chcemy mieć psa obronnego, kupmy sobie np. dobermana. Jest czujny i wytrzymały, lecz wymaga stanowczego traktowania. Osoby preferujące długie, piesze wycieczki mogą pokusić się o zakup np. teriera. Temu psu trzeba zapewnić możliwość wybiegania się. Dla nas będzie to świetna okazja do tego, żeby się z nim co dzień przejść. Natomiast doskonałym towarzyszem dla domatorów jest mops, stworzenie spokojne i inteligentne. Zawsze też można przygarnąć psa ze schroniska dla zwierząt. Taki przygarnięty psiak, nawet zwyczajny kundelek, jest często najbliższym i jedynym towarzyszem ludzi starszych, samotnych bądź niepełnosprawnych. Jeśli więc czujesz się samotny i brakuje ci czułości, wybierz psa. Będziesz w nim mieć wiernego przyjaciela. A wylewnie okazywane przywiązanie i entuzjazm, z jakim będzie cię witał twój pupil, sprawia, że zapomnisz o samotności, poczujesz się potrzebny i niezastąpiony.

Zobacz też

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *